Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w świecie stron www

Najczęściej zadawane pytania

RWD Jest to technika projektowania stron www, aby jej układ sam dostosowywał się do okna przeglądarki, na której jest wyświetlana np. ekranu smartfona czy tabletu. Jest to z pewnością element, którego nie może zabraknąć na Twojej stronie www w obecnych czasach. Wiele użytkowników przegląda Internet ze swojego mobilnego urządzenia i ważne żeby Twoja strona wyglądała na nim czytelnie i prosto.

CMS z ang. (Content management system). Aplikacja pozwalająca na zarządzanie zawartością Twojej strony www. Wprowadzaniem treści i grafik. Nasza agencja specjalizuje się w Tworzeniu stron www wbudowanych do CMS. Na co dzień korzystamy z najpopularniejszego CMS WordPress. Pozwala on na zbudowanie strony w pełni edytowalnej dla naszego klienta – dzięki czemu on sam może dokonywać zmian i wprowadzać nowe treści.

Certyfikat SSL jest protokołem sieciowym. Zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Dokonując zakupów w internecie warto zwrócić uwagę czy przy adresie strony www jest ikonka zamkniętej kłódki. Zapewni ona szyfrowanie Twoich danych podczas wysyłania ich na serwer – Twoje dane są bezpieczne. Należy uważać na strony, które nie są zabezpieczone. Obecnie szyfrowanie SSL jest ogólno panującym standardem w internecie. Jest on często darmowy i dołączany do domeny.

Hosting to miejsce gdzie będą znajdowały się pliki Twojej strony internetowej, poczta itp. Jest to niezbędne jeżeli chcesz mieć swoją stronę/sklep w Internecie. Na jednym hostingu możesz zmieścić od kilku do nawet kilkuset stron www – wszystko zależy od oferty, z której skorzystałeś.
Jeżeli potrzebujesz hosting dla swojej strony skontaktuj się z nami.

Domena jest elementem adresu internetowego. Są one kojarzone najczęściej z nazwami własnymi firm. Domeny składają się z nazwy wybranej przez abonamenta oraz rozszerzenia. Oto przykładowe domeny: busywarszawa.plsklepzbutami.com.plwarsztatszczecin.com. Wiele operatorów, u których dokonuje się zakupu domeny oferują przestępną cenę na pierwszy rok posiadania domeny. Cena różni się w zależności od rozszerzenie (.pl / .com / .com.pl). Zakup domeny jest niezbędny do umieszczenia strony www pod własnym adresem. Wiąże się to z coroczną opłatą, która średnio powinna wynosić 100 netto/rok.

Logo WordPress

WordPress to system zarządzania treścią na stronie www. Aktualnie ponad 40% stron internetowych to właśnie ten system. Bardzo możliwe że już gdzieś widziałeś to logo. Dzięki CMS WordPress możesz szybko i łatwo zarządzać treścią widoczną na stronie, grafikami i układem strony. Dzięki wielu rozbudowanym wtyczką można dopasować swoją stronę WordPress do absolutnie każdych warunków. Można osiągnąć każdy pożądany efekt. Więcej o WordPress możesz przeczytać tutaj. Jeżeli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami.