FAQ

RWD Jest to technika projektowania stron www, aby jej układ sam dostosowywał się do okna przeglądarki, na której jest wyświetlana np. ekranu smartfona czy tabletu. Jest to z pewnością element, którego nie może zabraknąć na Twojej stronie www w obecnych czasach. Wiele użytkowników przegląda Internet ze swojego mobilnego urządzenia i ważne żeby Twoja strona wyglądała na nim czytelnie i prosto.

CMS z ang. (Content management system). Aplikacja pozwalająca na zarządzanie zawartością Twojej strony www. Wprowadzaniem treści i grafik. Nasza agencja specjalizuje się w Tworzeniu stron www wbudowanych do CMS. Na co dzień korzystamy z najpopularniejszego CMS WordPress. Pozwala on na zbudowanie strony w pełni edytowalnej dla naszego klienta – dzięki czemu on sam może dokonywać zmian i wprowadzać nowe treści.

Certyfikat SSL jest protokołem sieciowym. Zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Dokonując zakupów w internecie warto zwrócić uwagę czy przy adresie strony www jest ikonka zamkniętej kłódki. Zapewni ona szyfrowanie Twoich danych podczas wysyłania ich na serwer – Twoje dane są bezpieczne. Należy uważać na strony, które nie są zabezpieczone. Obecnie szyfrowanie SSL jest ogólno panującym standardem w internecie. Jest on często darmowy i dołączany do domeny.

Hosting to miejsce gdzie będą znajdowały się pliki Twojej strony internetowej, poczta itp. Jest to niezbędne jeżeli chcesz mieć swoją stronę/sklep w Internecie. Na jednym hostingu możesz zmieścić od kilku do nawet kilkuset stron www – wszystko zależy od oferty, z której skorzystałeś.
Jeżeli potrzebujesz hosting dla swojej strony skontaktuj się z nami.

Domena jest elementem adresu internetowego. Są one kojarzone najczęściej z nazwami własnymi firm. Domeny składają się z nazwy wybranej przez abonamenta oraz rozszerzenia. Oto przykładowe domeny: busywarszawa.plsklepzbutami.com.plwarsztatszczecin.com. Wiele operatorów, u których dokonuje się zakupu domeny oferują przestępną cenę na pierwszy rok posiadania domeny. Cena różni się w zależności od rozszerzenie (.pl / .com / .com.pl). Zakup domeny jest niezbędny do umieszczenia strony www pod własnym adresem. Wiąże się to z coroczną opłatą, która średnio powinna wynosić 100 netto/rok.