Kobieta korzystająca z laptopa i telefonu
23 sierpnia 2021

Dlaczego warto mieć administratora własnej strony WordPress?

W tym artykule poruszę temat, dlaczego warto mieć administratora własnej strony internetowej postawionej na WordPress. W obecnych czasach aż 42% strony w Internecie to właśnie strony korzystające z CMS WordPress. Jest to najpopularniejszy system zarządzania treścią i właśnie dlatego w tym artykule skupimy się właśnie na nim.

Wolny czas ładowania strony

Wielu osobom wydaje się, że zainstalowanie konkretnej wtyczki rozwiąże jego problem. Często wtyki oferują więcej niż potrzebujemy dołączając cały szereg skryptów do naszej strony. Po pewnym czasie może się okazać, że mamy zainstalowane 40 wtyczek i nasza strona ładuje się kilkanaście sekund – w tym czasie nasi klienci uciekają ????‍, bo kto będzie czekał 10 sekund na załadowanie strony. Średnio po kilku sekundach czekania użytkownik zamknie kartę i będzie szukał dalej. Warto mieć kogoś, kto będzie w stanie wdrożyć nasze pomysły bez instalacji dodatkowych wtyczek.

Aktualizacje, czyli bezpieczeństwo

Wszystkie wtyczki, jak i sam WordPress są dość często aktualizowane. Nie zawsze wystarczy, że klikniesz klawisz „Aktualizuj”. Czasami są błędy związane z niezgodnością wersji, które trzeba będzie rozwiązać. W takim przypadku na pewno przyda się pomoc specjalisty.

Kontakt ze specjalistą

Dobrze jest mieć kontakt z osobą, która po prostu zna się na rzeczy! Pozwoli to ominąć wiele problemów, które mogą się pojawić. Takie jak problemy z działaniem wtyczek, wirusy czy próby włamania.

Podczas codziennego wiru pracy warto, aby ktoś za nas tego wszystkiego pilnował. Czasami nawet przeoczenie terminu płatności za domenę czy serwer może być bardzo kosztowne i słabe wizerunkowo, kiedy strona przestanie działać z dnia na dzień.

Koszt za tego typu usługę może mieścić się pomiędzy 100-600zł miesięcznie. Oczywiście wszystko zależy od przypadku. Posiadacze prostej strony mogą oczekiwać raczej stawki rzędu 100-200zł. Inaczej będzie niestety w przypadku posiadania sklepu, gdzie tej odpowiedzialności będzie więcej.

Podsumowując dlaczego warto mieć administratora własnej strony? Należy zadbać o kondycję strony www tak, aby w przyszłości uniknąć przykrych problemów. Nie ważne czy to jest strona oparta o CMS WordPress, czy jakikolwiek inny – problemy zawsze można spotkać i lepiej być na nie gotowym.

Wróć do bloga