22 kwietnia 2022

Boca Home czyli ładowanie strony poniżej jednej sekundy!

Kilka słów o projekcie

Optymalizacja strony www to element, którego nie może zabraknąć. Podczas Tworzenia strony dla Boca Home opartej na CMS WordPress wykonaliśmy taką optymalizację. w całości została zbudowana na blokach Gutenberg ze wtyczką ACF PRO. Dzięki temu strona jest gotowa do edycji/przebudowy w każdej chwili. Tę realizację mieliśmy przyjemność zrealizować od A do Z.

W pierwszej kolejności stworzyliśmy projekt graficzny strony z wykorzystaniem Adobe XD. Model graficzny, który w 100% spodobał się naszemu klientowi i spełnił jego wszystkie oczekiwania. Minimalizm i elegancja to połączenie cech, które reprezentuje strona Boca Home. Dobrana paleta kolorów pozwoliła stworzyć idealną atmosferę panującą na stronie.

Kodowanie projektu graficznego z Adobe XD do WordPress’a było dla nas czystą przyjemnością. To jest ta część, którą lubimy wykonywać najbardziej i sprawia nam najwięcej satysfakcji. Kodowanie strony zajęło nam około 5 dni roboczych. Strona posiada API do zarządzania aktualnymi ofertami nieruchomości z zewnętrznego systemu CRM.

Skrzynki e-mail i wizytówki

Przygotowanie skrzynek pocztowych i ich konfiguracja na komputerach klienta to oczywistość. Do tego przygotowaliśmy i wydrukowaliśmy wizytówki firmowe.

Wizytówki Boca Home

Optymalizacja strony

Po wdrożeniu projektu, strona www została zoptymalizowana pod kątem szybkości. Strona ładuje się w mniej niż 1 sekundę! Co w przyszłości odbije się wysokim konwertowaniem. Prędkość ładowania strony będzie również zależeć od prędkości Internetu, z którego korzystają odwiedzający stronę. Z pomocą przyszły nam odpowiednie wtyczki, które po konfiguracji tylko poprawiły wyniki działania strony. Projekt można sprawdzić tutaj: www.bocahome.pl

Wtyczki

W tym projekcie skorzystaliśmy z darmowych wtyczek, które pozwoliły nam poprawić wydajność strony.
Pierwszą wtyczką, która nawet nie wymaga konfiguracji jest instant.page. Jest ona dostępna w postaci wtyczki lub w postaci kodu do wklejenia na stronę. Działa od razu po wgraniu.

Instant page

Drugą wtyczką, bez której nie osiągnęlibyśmy tak fantastycznego wyniku jest LiteSpeed Cache. Tutaj potrzebna jest dobra znajomość funkcjonowania WordPressa i przeróżnych metod optymalizacji. To bardziej zaawansowane narzędzie pozwoliło nam zoptymalizować obrazki oraz zmienić ich format na Webp. Ponadto zmniejszyć zasoby i odpowiednio opóźnić ich ładowanie.

LiteSpeed Cache

Podsumowanie

Optymalizacja strony www jest kluczowa tak jak wygląd strony i jej przemyślany interfejs. Dobrze zgrana całość potrafi dobrze konwertować i przynosić wymierne efekty. Sprawdź jak szybko ładuje się Twoja strona i jak wiele możesz poprawić wykorzystując wtyczki do CMS WordPress.

Wykonaj test prędkości tutaj: https://pagespeed.web.dev/

Wróć do bloga